ویژه
library_books
event
سه شنبه، 23 شهریور 1400
edit
کد خبر : 325,979

بایدن هفته آینده در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند

rate_review
نیویورک- ایرنا- کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور ماه) در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی خواهد کرد.

descriptionتوضیحات بیشتر

بر اساس اعلام کاخ سفید، بایدن روز ۲۱ سپتامبر به نیویورک خواهد رفت تا در اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند.
این نخستین سخنرانی بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل متحد است. رئیس جمهوری آمریکا در پی خروج شتابزده خود از افغانستان بشدت در داخل و خارج از آمریکا مورد انتقاد است.
در پی شیوع بیماری همه گیر کرونا، دو سال است که رهبران جهان، بزرگترین گردهمایی دیپلماتیک خود را بصورت مجازی برگزار می کنند .
امسال نیز قرار است سخنرانی شماری از رهبران جهان در اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل بصورت مجازی برگزار شود.
هفتاد و ششمین اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل در سال جاری میلادی از ۲۱ تا ۲۷ سپتامبر به طول می‌انجامد.
به گزارش ایرنا، نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در نامه ای به کشورها از آنها خواسته است برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سخنرانی های خود را بصورت مجازی در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل ارائه دهند.
در این نامه همچنین از کشورها خواسته شده است چنانچه تمایل به سفر به نیویورک دارند، با کمترین تعداد ممکن حضور داشته باشند.
در نامه نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به ۱۹۳ کشور جهان آمده که این درخواست برای جلوگیری از تبدیل شدن نشست مجمع عمومی به نشستی که منشا گسترش کرونا باشد، مطرح شده است.

این خبر در حال تکمیل است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

chrome_reader_modeمطالب تکمیلی