ویژه
library_books
event
سه شنبه، 23 شهریور 1400
edit
کد خبر : 326,714

پوتین و رئیسی در باره برجام گفت وگو کردند

rate_review
مسکو - ایرنا - آیت الله سید ابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین رئیسان جمهوری ایران و روسیه در تماسی تلفنی درباره برجام و مقابله با ویروس کرونا گفت وگو کردند.

descriptionتوضیحات بیشتر

به گزارش ایرنا از مسکو به نقل از سخنگوی کرملین در این تماس تلفنی پوتین و رئیسی به ادامه گفت وگوها تاکید کردند.

کرملین گزارش داد با توجه به مشارکت رئیس جمهور ایران به عنوان ناظر در اجلاس سازمان همکاری شانگهای که در ۱۷ سپتامبر در دوشنبه برگزار می شود، موضوعاتیر در چارچوب این سازمان مورد بحث قرار گرفت.

در این گفت و گو آنها تمایل متقابل خود را برای تقویت روابط ایران و روسیه در زمینه های مختلف مورد تأکید قرار دادند. به طور خاص، توسعه روابط تجاری و اقتصادی و همکاری مستحکم در مبارزه با شیوع ویروس کرونا مورد توجه قرار گرفت.

موضوعات متعددی در دستور کار بین المللی از جمله وضعیت پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک در مورد برنامه هسته ای ایران مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت رییس جمهوری اسلامی ایران نیز در تماس تلفنی «ولادیمیر پوتین»، گفت: توسعه و تعمیق همکاری‌های دو کشور را در همه ابعاد دنبال می‌کنیم.

آیت الله رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت تداوم همکاری‌های دو کشور در زمینه مقابله با کرونا از جمله در زمینه تولید واکسن مشترک، اظهار کرد: این همکاری‌ها باید تا ریشه کن شدن کامل این بیماری عالمگیر با قوت ادامه یابد.


به گزارش ایرنا سخنگوی کرملین پیشتر گفته بود دیدارهای دو جانبه ای که پوتین از جمله با رئیس جمهوری ایران قرار بود در تاجیکستان انجام دهد، به فرصت های بعدی موکول شد.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد: ولادیمیر پوتین بخاطر شناسایی موارد بیماری کووید-۱۹ در بین اطرافیانش باید اصول قرنطینه کرونایی رعایت کند.

دیدار رئیسی و پوتین به فرصت‌های بعدی موکول شد

سخنگوی کرملین اظهار داشت: بر همین اساس دیدارهای دو جانبه ای که پوتین قرار بود در تاجیکستان انجام دهد، از جمله با رئیس جمهوری ایران، به فرصت های بعدی موکول شد.

در گزارش کرملین آمده است: پوتین امروز در جریان گفت و گوی تلفنی با امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان، این موضوع را به وی اعلام کرد.

رئیس جمهوری روسیه به همتای تاجیکی خود خاطرنشان کرد که در رابطه با شناسایی موارد ابتلا به کرونا در بین اطرافیانش در مدت معینی باید نظام قرنطینه رعایت کند.

باتوجه به این مساله، پوتین در نشست شورای سران پیمان امنیت دسته جمعی که این هفته در دوشنبه برگزار می شود و نشست شورای سران سازمان همکاری شانگهای و نشست مشترک سران کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی و سازمان همکاری شانگهای بطور مجازی شرکت می کند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

chrome_reader_modeمطالب تکمیلی