ویژه
library_books
event
سه شنبه، 20 مهر 1400
edit
کد خبر : 348,911
میراث فرهنگی خواستار شد

ظرفیت‌های گردشگری کرمان در جشنواره موسیقی نواحی به کار گرفته شود

rate_review
کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به مرمت، بازسازی و احیای خانه‌های تاریخی کرمان گفت: استفاده از این ظرفیت‌های جدید تاریخی و فرهنگی در برگزاری جشنواره موسیقی نواحی کرمان ضروری است.

descriptionتوضیحات بیشتر

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی این اداره کل، فریدون فعالی در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از دست‌اندرکاران برگزاری موسیقی نواحی در کرمان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های جدید تاریخی در برگزاری جشنواره موسیقی نواحی کرمان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: به واسطه تاریخ، فرهنگ و اصالتی که در بناهای تاریخی استان کرمان وجود دارد باید از این نوع ظرفیت‌ها در برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها استفاده شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه خانه‌های تاریخی که بتازگی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته‌اند محل مناسبی برای برگزاری این جشنواره‌ها هستند تصریح کرد: برگزاری این جشنواره‌ها کمک زیادی به معرفی ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی و همچنین شناخت سرمایه‌گذاران از این وجود این ظرفیت‌ها می‌شود.

وی افزود: پس از کنترل ویروس کرونا، ظرفیت جشنواره ملی موسیقی نواحی در کرمان را بایستی با حضور تورهای مختلف گردشگری از داخل و خارج استان برگزار کنیم تا بتوانیم قدمی در زمینه رونق گردشگری این استان برداریم.

فعالی با بیان اینکه ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان کرمان بخوبی معرفی نشده است عنوان کرد: در برخی کشورها یکسال قبل از برگزاری رویدادهای فرهنگی، تورهای گردشگری متنوعی برنامه‌ریزی می‌شود و هتل‌های این کشورها به حالت رزرو در می‌آید.

وی با پیشنهاد راه‌اندازی دبیرخانه دائمی موسیقی نواحی کرمان در یکی از خانه‌های تاریخی کرمان افزود: با سرمایه‌گذاری در یکی از بناهای تاریخی کرمان می‌توان در طول سال از ظرفیت موسیقی نواحی این منطقه نهایت استفاده را به عمل آورد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان به محل برگزاری جشنواره موسیقی در مجموعه تاریخی وزیری کرمان اشاره و خاطرنشان کرد: این مجموعه تاریخی ظرفیتی جدید در حوزه میراث‌فرهنگی است که باید از آن در برنامه‌های فرهنگی و هنری استفاده کرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

chrome_reader_modeمطالب تکمیلی