ویژه
library_books
event
چهارشنبه، 21 مهر 1400
edit
کد خبر : 349,257

بازار کار آمریکا در محاصره ویروس کرونا

rate_review
تهران- ایرنا- وزارت کار آمریکا اعلام کرد، به علت شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور، فرصت های شغلی در ماه آگوست (مرداد- شهریور) برای اولین بار در سال جاری کاهش یافت.

descriptionتوضیحات بیشتر

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، براساس آمار ارائه شده توسط وزارت کار آمریکا، فرصت های شغلی در ماه آگوست (مرداد- شهریور) به ۱۰.۴ میلیون نفر رسید که از ۱۱ میلیون رکورد در ماه جولای (تیر) روند کاهشی داشته است.

براساس این گزارش، صنعت گردشگری و رستوران داری شدیدترین افت ایجاد فرصت شغلی را تجربه کرد زیرا افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا موجب شد تا ضربه جدید به رستوران ها وارد شود.

همچنین به علت شیوع کرونا میزان ترک محل کار به دلیل همه گیری در ماه آگوست به رکورد ۲.۹ درصد رسید.

طبق گزارش وزارت کار آمریکا، در مجموع ۶میلیون و یکصد هزار نفر در ماه آگوست محل کار خود را ترک کردند که می‌تواند شامل موارد اخراج، بازنشستگی، مرگ و معلولیت باشد.

به رغم تمام وعده‌های دولت بایدن برای احیای اقتصاد آمریکا پس از واکسیناسیون گسترده در کشور، دولت بایدن تنها توانست ۳۶۶ هزار شغل در ماه آگوست و ۱۹۴ هزار شغل در ماه سپتامبر ایجاد کند.

در حالی که بایدن روز جمعه گذشته مدعی شد که بازار کار آمریکا روند پیشرفت مداوم داشته است، رشد اشتغال نسبت به ماه جولای، قبل از شروع افزایش موارد ابتلا به ویروس دلتا به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

chrome_reader_modeمطالب تکمیلی