ویژه
library_books
event
چهارشنبه، 21 مهر 1400
edit
کد خبر : 349,295
بر اساس نظرسنجی رادیو ملی آمریکا

آمریکایی ها در همه شاخص های کیفیت زندگی عقب افتاده اند

rate_review
نیویورک - ایرنا - یک نظرسنجی جدید رادیو ملی آمریکا نشان می دهد که آمریکایی ها در همه شاخص های کیفیت زندگی عقب افتاده اند و بحران های مالی و سلامتی آنها در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

descriptionتوضیحات بیشتر

به گزارش واشنگتن تایمز، با وجود میلیاردها دلار کمک دولتی و واکسناسیون گسترده، نظر سنجی از سه هزار و ۶۱۶ آمریکایی در یک دوره یک ماهه (۲ اوت تا ۲ سپتامبر ۲۰۲۱) نشان داد که سویه دلتای ویروس کرونا، افسردگی، بی خوابی و استرس را در میان آمریکایی ها افزایش داده است.
در گزارش این نظر سنجی آمده است اجاره خانه ها و اخراج از خانه ها نزدیک می شوند. دو سوم والدین می گویند فرزندانشان از تحصیل عقب مانده اند. از هر پنج خانوار یک خانوار نتوانسته است در مورد بیماری های جدی درمان لازمه را دریافت کند.
رابرت بلاندون محقق سیاست سلامتی هاروارد گفت که این نظرسنجی در زمانی انجام شد که کرونا در آمریکا به اتمام رسیده و آمریکا مشغول بازگشایی مجدد بود. با این وجود نتایج نشان می دهد که وضعیت در آمریکا بدتر شده است.
وی افزود: اگرچه بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کردند که شیوع کرونا در حال فروکش کردن است، اما سویه دلتا همچنان در زندگی مردم در سراسر آمریکا مشکلات بزرگ از جمله تاثیرات شدید مالی و سلامتی ایجاد می کند.
به طور کلی ۳۸ درصد از خانوارهای آمریکایی در چند ماه گذشته مشکلات شدید اقتصادی را گزارش کرده اند.
بر اساس این نظرسنجی خانوارهای کم درآمد و متوسط بیشترین آسیب را دیده اند. ۵۹ درصد از کسانی که درآمد سالیانه آنها کمتر از ۵۰ هزار دلار است، در چند ماه گذشته مشکلات جدی مالی گزارش کرده اند. از سوی دیگر ۱۸ درصد از خانوارهایی با درآمد سالانه ۵۰ هزار دلار یا بیشتر نیز با مشکلات مالی مواجه شده اند.
بر اساس این مطالعه، مشکلات مالی جدی علیرغم اینکه ۶۷ درصد از خانوارها اعلام کردند که از کمک دولت فدرال بهره مند شده اند، رخ داده است.
با ادامه آموزش مجازی در بسیاری از نقاط، ۷۰ درصد از خانوارهایی که فرزندانشان در سال تحصیلی گذشته عقب افتاده بودند، اعلام کرده اند که رسیدن به ترم تحصیلی جدید برای فرزندانشان دشوار است.
به طور کلی، ۶۹ درصد از خانواده های آمریکایی که در سال گذشته فرزندانشان در یکی از سطوح کودکستان تا کلاس ۱۲ قرار داشتند، گفتند که فرزندانشان به دلیل شیوع ویروس کرونا از یادگیری عقب افتاده اند. همچنین ۳۶ درصد از همه خانواده هایی که دارای کودک در مدارس هستند، اظهار داشته اند که فرزندانشان “بسیار” از تحصیل عقب افتاده اند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

chrome_reader_modeمطالب تکمیلی