ویژه
library_books
event
چهارشنبه، 21 مهر 1400
edit
کد خبر : 349,860

اجباری شدن واکسیناسیون برای کارکنان بخش خدمات در شمال استرالیا

rate_review
تهران- ایرنا - مقامات استرالیا اعلام کردند از امروز در بخش شمالی این کشور واکسیناسیون کرونا برای کارکنان بخش‌های خدماتی اجباری می‌شود.

descriptionتوضیحات بیشتر

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روزنامه « استریت تایمز » سنگاپور، این مقامات گفتند از امروز کارکنان فروشگاه ها، بخش گردشگری و سایر مشاغل سرویس های اجتماعی برای کار باید به طور کامل واکسینه شوند.

« مایکل گانر » رئیس وزارت منطقه شمالی استرالیا اعلام کرد: « هر کس در بخش خدمات عمومی کار می کند باید به طور کامل واکسینه شود.»

وی در ادامه افزود، در این منطقه بیش از ۸۰ درصد دستکم دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند اما هنوز گروه هایی برای تزریق واکسن مردد هستند. تا جشن کریسمس هر شخصی که در بخش عمومی کار می کند یا باید به طور کامل واکسینه شود یا در غیر این صورت جریمه ۵ هزار دلار استرالیا برایش در نظر گرفته و اخراج می شود.

در دیگر مناطق استرالیا واکسیناسیون برای کادر درمان و پزشکی و معلمان اجباری بوده است.

در پایتخت اندونزی نیز قانون مشابهی در نظر گرفته شده است و در فیجی تمامی کارمندان دولت باید به طور کامل واکسینه شوند. در غیر این صورت کارشان را از دست می دهند.

در سراسر دنیا افرادی که واکسن نمی زنند از حضور در مناطق سرپوشیده یا مکان های شلوغ منع می شوند اما قانون منطقه شمالی استرالیا سختگیرانه تر از دیگر کشورهای دنیاست.

این منطقه از ابتدای همه گیری ویروس کرونا ۲۱۴ مورد ابتلا به ویروس را ثبت کرده و تا کنون مرگ و میری در آن گزارش نشده است. اما مقامات معتقدند این آمار ممکن است بدین شکل باقی نماند. به همین دلیل قوانین سختگیرانه برای تزریق واکسن برای اجتناب از تلفات انسانی وضع کرده است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

chrome_reader_modeمطالب تکمیلی