ویژه
library_books
event
چهارشنبه، 03 آذر 1400
edit
کد خبر : 383,774
سازمان جهانی بهداشت هشدار داد:

احتمال جان باختن ۷۰۰ هزار اروپایی در موج چهارم کرونا

rate_review
تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: ۷۰۰ هزار اروپایی ممکن است در زمستان امسال بر اثر کووید جان خود را از دست بدهند.

descriptionتوضیحات بیشتر

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از روزنامه دیلی میل، مقامات سازمان جهانی بهداشت پیش بینی می کنند که در جریان موج چهارم وحشیانه کرونا، تعداد تلفات قاره اروپا تا ماه مارس از ۱.۵ میلیون نفر به ۲.۲ میلیون افزایش یابد.

این رقم شامل ۵۳ کشور در اروپا، از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا، قزاقستان و روسیه است. اگر این پیش‌بینی درست باشد، این معنی برداشت می شود که با وجود واکسن‌هایی که در حال حاضر به طور گسترده در دسترس هستند، اروپا تنها وضعیت کمی بهتر از زمستان سال گذشته را پیش رو دارد.

اجساد ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در حال حاضر در بخش‌های بیمارستانی در رومانی «انباشته می‌شوند» بطوری که سردخانه اصلی بیمارستان بخارست اکنون تقریباً سه برابر بیش از ظرفیت اصلی پر است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که موج جدید نوع «دلتا» هندی، بدبینی های موجود در جامعه نسبت به تزریق واکسن کرونا و کاهش محدودیت‌های کووید عامل این پیش‌بینی غم‌انگیز هستند.

حدود ۶۶ درصد از مردم در اتحادیه اروپا در حال حاضر ۲ دز واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند و بسیاری از کشورها در حال حاضر سرگرم تزریق دزهای تقویت کننده این واکسن هستند. همچنین افزایش موارد ابتلا به کرونا باعث شده است که چند کشور اروپایی دوباره به قرنطینه و محدودیت‌های سخت‌تر برای مهار شیوع این ویروس بازگردند.

مدارس لیبرال در آلمان که طرفداران آن معتقدند بیماری ها چالش هایی هستند که به طور طبیعی باید بر آنها غلبه کرد، عامل تشدید شیوع کرونا در مناطق جنوبی این کشور هستند.

محققان می‌گویند موج تازه همه گیری کرونا در اروپا احتمالاً به دلایل دیگری از جمله انتشار آهسته‌تر دز تقویتی واکسن کرونا، قرنطینه طولانی‌تر در تابستان و فواصل کوتاه‌تر تزریق دزهای این واکسن است.

در نشانه ای از یک بحران رو به رشد، هلند امروز شروع به انتقال بیماران کرونایی خود به آلمان برای کمک به کاهش فشار وارده بر بیمارستان های خود کرد. مقامات سازمان بهداشت جهانی گفتند که مرگ و میر ناشی از کووید در اروپا از سپتامبر تاکنون دو برابر شده و به حدود ۴۲۰۰ نفر در روز رسیده است. همچنین با استناد به گزارش موسسه سنجش و ارزیابی سلامت مستقر در آمریکا، ویروس کرونا اکنون عامل اصلی مرگ و میر در این قاره است.

دکتر هانس کلوگ مدیر منطقه اروپای موسسه سنجش و ارزیابی سلامت از کشورهای اروپایی خواست رویکرد «واکسن پلاس» را اتخاذ کرده و محدودیت‌های بیشتری از جمله استفاده از ماسک صورت، فاصله‌گذاری اجتماعی و شستن منظم دست‌ها را اعمال کنند. رویکرد «واکسن پلاس» ترکیب واکسیناسیون با استفاده از ماسک، تدابیر بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

chrome_reader_modeمطالب تکمیلی