ویژه
library_books
event
دوشنبه، 02 خرداد 1401
edit
کد خبر : 514,668

زنگ خطر بیماری آبله‌میمون در پاکستان و اعلام حالت آماده باش

rate_review
تهران- ایرنا- پاکستان از بیم شیوع بیماری آبله میمون که در حال حاضر در ۱۲ کشور جهان شناسایی و ثبت شده است، حالت آماده باش اعلام کرد و مسافران ورودی از کشورهای آلوده به این بیماری را غربالگری می‌کند.

descriptionتوضیحات بیشتر

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، منابع خبری پاکستان اعلام کردند: زنگ خطر احتمال رسیدن بیماری آبله‌میمون و یا ورود افراد مبتلا به آن به صدا درآمده به ویژه در ایالت سِند در جنوب این کشور تدابیر نظارت بهداشتی تشدید می‌شود.

وزارت بهداشت ایالت سِند پاکستان با صدور دستورالعمل جدید گفت: شیوع آبله‌میمون در بسیار از کشورهای جهان هشدار دهنده است و باید برای مقابله با هرگونه ورود این بیماری به پاکستان وارد عمل شد.

براساس این گزارش، دستور اتخاذ تدابیر موثر و به موقع برای جلوگیری ار اشاعه این بیماری واگیردار در پاکستان به ویژه در ایالت سِند ابلاغ شده است.

مسوولان درمانی پاکستان اعلام کردند: افراد مبتلا که وارد کشور می شوند می توانند باعث شیوع بیماری شوند، بنابراین وزارت بهداشت تصمیم گرفته تا مسافران ورودی از کشورهای آلوده به ویروس را غربالگری کند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که تاکنون ۹۲ مورد تایید شده ابتلا به این بیماری در ۱۲ کشور جهان ثبت شده است و ۲۸ مورد مشکوک نیز در این کشورها وجود دارد.

آبله میمون یک عفونت ویروسی نادر و شبیه به آبله انسان است و اولین بار در سال ۱۹۵۸ در میمون‌هایی که برای تحقیق نگهداری می‌شدند، کشف شده و اولین مورد آبله میمون در انسان نیز در سال ۱۹۷۰ میلادی شناسایی شد.

به گزارش ایرنا، طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت «آبله میمون متفاوت از ویروس کرونا و فقط تحت شرایط ارتباط نزدیک با فرد بیمار منتقل می‌شود». به این ترتیب افرادی که با فرد بیمار ارتباط نزدیک داشته‌اند بیشتر در معرض خطر ابتلا قرار دارند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

chrome_reader_modeمطالب تکمیلی